19.10.2015 przedstawienie „BORSUK BAZYLI RUSZA DO MIASTA…”

IMG_5455

19 października (poniedziałek) o 11:50 do Naszego Przedszkola przyjedzie Teatrzyk Krakowski z przedstawieniem pt. „Borsuk Bazyli rusza do miasta…” Przedstawienie dotyczy profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Przedstawienie „Borsuk Bazyli Rusza Do Miasta” to nasza kolejna propozycja mająca pomóc Państwu w ciekawy, niebanalny sposób realizować program profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że dzieci najlepiej uczą się właśnie przez zabawę, a wiedza przemycona pod płaszczem zabawnego opowiadania pozostaje w ich głowach znacznie dłużej.  Przedstawienie to zabawna historia leciwego Borsuka, który zaproszony przez dawną przyjaciółkę Myszkę udaje się na pierwszą w swoim życiu wyprawę do miasta. Zagubiony Borsuk musi nauczyć się chodzić po chodniku i przechodzić poprawnie przez ulicę. Zadziwią go pasy i foteliki  w samochodzie, światełka odblaskowe, nie wspominając o sygnalizacji świetlnej… Zderzenie niewiedzy Borsuka z coraz to nowymi przepisami stanie się źródłem wielu komicznych sytuacji…

Bazyli spotka na swej drodze wiele zabawnych postaci- wesołego kierowcę, który zaprosi go do wspólnej podróży,  staruszkę, z którą powspomina dawne czasy i bezpańskiego Kota podającego się za hrabiego, który wykorzysta jego łatwowierność i naiwność… Przy okazji będzie musiał nauczyć się numerów alarmowych na policję, straż pożarną i pogotowie, a także zrozumieć, że nie należy bezwzględnie ufać wszystkim napotkanym osobom i trzeba być ostrożnym w kontaktach z obcymi….

Wielką zaletą spektaklu jest jego interaktywny charakter….To dzieci pomagają Bazylemu we wszystkich jego problemach z ruchem ulicznym, tłumaczą mu znaczenie znaków i przeprowadzają przez ulicę …To one podróżują razem z kierowcą, tańczą i śpiewają wraz z bohaterami… Zachęcana przez aktorów publiczność tworzy spektakl, grając jedną z głównych ról.

Przedstawienie jest więc wspólną przygodą dzieci i naszych komicznych bohaterów, którzy  wspaniale bawią się razem i uczą…..