GRUDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

15658959_1646398768993838_2085383222_o

Zapraszamy do relacji z miesiąca grudnia 🙂

 

Zimowa aura zadbała o to, by grudzień w naszym przedszkolu upłynął na świątecznych spotkaniach, przedstawieniach artystycznych oraz wspólnych zabawach.

 

Miesiąc rozpoczęliśmy od Dnia Piernika. Tego dnia dzieci zamieniły się w małych cukierników. Z niewielką pomocą cioć wykonały genialne pierniczki na spotkanie przedświąteczne.

 

W pierwszej połowie miesiąca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr DUET z przedstawieniem pt. „W poszukiwaniu Św. Mikołaja”.

Nie zabrakło również obecności naszych stałych gości. Odwiedziła nas m.in. suczka Dauphne-pies terapeuta. Po grudniowych zajęciach dzieci doskonale wiedziały, że bezpieczeństwo pieska to zarówno zabiegi pielęgnacyjne jak i odpowiednie żywienie czy spacerki.

Pan Kuba pokazał Naszym Skarbom, że tradycyjne kolędy można wykonać również w nieco inny sposób. Dzieci były zachwycone. Koncert kolęd przy akompaniamencie afrykańskich bębnów wyszedł fantastycznie.

Na warsztatach teatralno-wokalnych Przedszkolaki pokonywały prawdziwie „śnieżne trasy”. Jednak oprócz bitwy na śnieżki… dzieci miały okazję pląsać w rytm zimowych piosenek Pana Przemka.

Miesiąc grudzień w naszym przedszkolu zakończyliśmy przedświątecznym występem dzieci. Rodzice otrzymali od swoich pociech gliniane świeczniki, które wykonały na warsztatach ceramicznych. Po wspólnym poczęstunku przyszedł czas na gościa specjalnego;)