KWIECIEŃ W PRZEDSZKOLU

20170421_102227

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kwietnia 🙂

 

W kwietniu jak co miesiąc wybraliśmy się do Glinianej Kuli. Tym razem dzieci wykonały kolorowe mazurki oraz kurczaczki.

Wraz z początkiem miesiąca nasze przedszkole odwiedził Dobry Teatr, z przedstawieniem pt. „Wielkanocne niespodzianki z kolorowej pisanki”.

Inne ciekawe wydarzenie tego miesiąca to Dzień Czekolady. Z tej okazji na Skarby czekało wiele atrakcji, m. in. fontanna z czekolady. Dzieci dowiedziały się również jak powstaje czekolada, oraz poznały jej rodzaje.

13 kwietnia po uroczystym śniadanku wybraliśmy się na poszukiwanie zajączka. I chociaż pogoda za oknem nie dopisała, uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.

W drugiej połowie miesiąca zorganizowaliśmy Tydzień EkoSkarbów oraz konkurs na EkoZabawkę. Na tydzień z przedszkolnych sal zniknęły zabawki a ich miejsce zajęły surowce wtórne, zgromadzone przez dzieci. W kolejnych dniach dzieci wykonywały najróżniejsze zabawki z recyklingu, które służyły im w zabawie. Tydzień EkoSkarbów zakończył Dzień Ziemi oraz finał konkursu. Uzbrojeni w rękawiczki, zabraliśmy worki na śmieci i wybraliśmy się na wiosenne porządki w okolicę naszego przedszkola.

Wszystkie EkoZabawki otrzymały zasłużone brawa, a dzieci upominki. Dzieciom oraz Rodzicom gratulujemy świetnych pomysłów!

Międzynarodowy Dzień Tańca spędziliśmy w Poznańskiej Akademii Tańca. Po krótkiej rozgrzewce dzieci miały okazję poznać podstawowe kroki tańców takich jak: krakowiak, balet, taniec hawajski oraz kilku innych.

Odbyły się również zajęcia z dogoterapii z udziałem piesków Daphne oraz Nany. Tematyka zajęć oscylowała m.in. wokół jednego z haseł przewodnich: „Zabezpiecz mnie przed zgubieniem”.

Na warsztatach teatralno-wokalnych z Panem Przemkiem królowały tańce przy akompaniamencie gitary.

Pan Kuba natomiast przygotował wiosenne piosenki-dzieciom jak zawsze towarzyszyły afrykańskie instrumenty.

Kwiecień zakończyliśmy bardzo zdrowo! Zaprosiliśmy grupę teatralną, która zaprezentowała przedstawienie pt. „WITAMINKI” wyk. Kulturka Poznań.