REKRUTACJI NADSZEDŁ CZAS

 

wszystkie-skarby-mamy-rekrutacja-jeleniogorska

Zapraszamy dzieci w wieku 2 – 5 lat do nowo otwartego przedszkola „Wszystkie Skarby Mamy”.

Gwarantujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych w ramach czesnego.  Każdego dnia zajęcia z języka angielskiego metodą TPR oraz metodą nauczania multisensorycznego.  Zajęcia rytmiczne, gimnastyka, ćwiczenia logopedyczne, zajęcia teatralne oraz szeroki wachlarz zajęć plastyczno-artystycznych – to tylko niektóre zajęcia  oferowane w cenie czesnego. Cały program został ułożony w taki sposób, aby zachować równowagę między swobodną zabawą, a zajęciami edukacyjnymi.

Naszym celem jest wychowanie przedszkolaków na dobrze radzących sobie uczniów, małych odkrywców otwartych na świat, dzieci rozwijające swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Zapraszamy do kontaktu:
Telefon:  (+48) 660 445 700
E-mail: jeleniogorska@wszystkieskarbymamy.pl

 

Już w sierpniu zaczynami dni adaptacyjne dla wszystkich zapisanych dzieci. A dla chętnych, sobotnie zajęcia adaptacyjne z mamą i tatą w godz. 10.00-12.00. 

Adaptacja ułatwi dziecku rozstanie się z mamą i tatą, gdy przyjdzie czas pójścia do przedszkola.

W jaki sposób ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu:

Dla każdego Dziecka pójście do Przedszkola jest wielkim wydarzeniem. Poniższe przykłady pomogą Tobie w trudnych chwilach i sprawią, ze Twoja pociecha z uśmiechem na ustach szybko zaadoptuje się w nowym środowisku, oto kilka z propozycji :

  • Czytanie opowiadań, których bohaterowie chodzą do przedszkola.
  • Oglądania Domowego Przedszkola w TV z odpowiednim komentarzem.
  • Rozmowy o przedszkolu ze znajomym dzieckiem, które lubi chodzić do przedszkola.
  • Opowieści rodziców jak to było, gdy oni chodzili do przedszkola.
  • Uświadomienie dziecku zalet przedszkola – wielu nowych kolegów do zabawy, dużo zabawek, wychowawczyni, która zna ciekawe zabawy, wierszyki i piosenki (ale bez przesady, nie chcemy przecież, żeby potem się rozczarowało).
  • Poinformowanie dziecka, dlaczego będzie chodzić do przedszkola (np. bo mama musi iść do pracy i rodzice zdecydowali, że w przedszkolu dziecko będzie miało najlepszą opiekę; niektóre dzieci przyjmują argument, że mama chodzi do pracy, tata chodzi do pracy i dziecko ma swoją pracę, czyli przedszkole).
  • Zapoznanie z przedszkolem – oglądanie ogródka, sal, zabawek, krótki kontakt z przyszłą wychowawczynią i dziećmi, omówienie planu dnia i przedszkolnych zwyczajów.
„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”   Robert Fulghum