Siódmy tydzień w przedszkolu

Kolejny tydzień już za nami!

Miniony tydzień upłynął nam jak zwykle bardzo miło 🙂 Kontynuowaliśmy tematy związane z obecną porą roku. „Jesień w lesie” to kolejny dział z naszego przewodnika metodycznego, który z radością omawialiśmy z naszymi Skarbami.

Jesienią w lesie jest cała gama istotnych zagadnień, które Dzieci powinny poznać. My zaczęliśmy od przedstawienia filmu edukacyjnego „wyprawa do lasu”. Następnie poznaliśmy jadalne i niejadalne grzyby,najróżniejsze zwierzęta w tym dzika i jego potomstwo warchlaczki,a także bardzo interesującą pracę Leśniczego.Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa:

„Wyprawa na grzyby” ( w tle odgłosy natury)

Treść opowiadania:
W piękny, jesienny dzień, gdy na niebie świeciło słońce dzieci 

Dzieci wybrały się do lasu na grzyby.(Marsz po Sali)

W lesie rosło bardzo dużo wysokich i niskich drzew ( Wspinanie na palcach, pochylanie się).
Wiał delikatny wiatr i poruszał gałązkami drzew ( naśladowanie gałązek na wietrze)
Siedziały na nich ptaki, gdy usłyszały dzieci, to przestraszone odfrunęły ( naśladowanie odlotu ptaków)
Dzieci wędrowały dalej i napotkały wiele grzybów- borowików, zaczęły je zbierać, jeden po drugim.
Nagle nadciągnęły ciemne chmury i zaczął padać mocny deszcz- dzieci zabrały grzyby i schowały się pod drzewko.
Ulewa minęła i dzieci wracały do domu przeskakując kałuże. 

Warto dodać, iż 14.10 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Bardzo pozytywnie zaskoczyły nas, nasze kochane Szkraby. Dostałyśmy od Nich życzenia, kwiaty, piękną laurkę i wiele słodkości, za które  po raz kolejny DZIĘKUJEMY 🙂

tydzien 73

Jak co tydzień do każdego tematu, który omawialiśmy wykonywaliśmy prace plastyczne:) W ten sposób nasze gablotki wzbogaciły się o kolejne dzieła. Rodzice odbierając Dzieci, mają teraz okazje  podziwiać min. ptaszki z szyszek ubrane w kolorowe piórka , kolorowane wiewiórki z puchatymi ogonkami z krepy, jeże z masy solnej na leśnej ściółce, muchomorki w białe kropki, oraz futrzane niedźwiadki. A wszystko to wykonane przez nasze zdolne Szkraby, z małą pomocą cioć 🙂

tydzien 71

tydzien 74

Nastąpiły także małe zmiany w naszym najbliższym otoczeniu:) Kiedy Skarby smacznie spały, ciocie ciężko 😉 pracowały! I w ten oto sposób nasz szary murek obok wejścia nabrał kolorów, a na oknach pojawiły się kolejne jesienne dekoracje:)

tydzien 75 tydzien 76

Zachęcamy do śledzenia kolejnych przedszkolnych wydarzeń !