Trzeci tydzień w przedszkolu Wszystkie Skarby Mamy

Dziś minął trzeci tydzień w przedszkolu. Co ciekawego wydarzyło się w tym czasie?

Temat przewodni tego tygodnia brzmiał „Oto ja”. Codziennie omawialiśmy inne części naszego ciała. Ręka, noga, uszy, oczy oraz jak dbać o nasze ciało, to tematy na poszczególne dni.

Podczas omawiania każdego tematu, Dzieci pokazywały, gdzie znajdują się wymienione części ciała na sobie i pluszakach. Porównywały te części ciała z odpowiednikami u zwierząt i uczyły się prawidłowego nazewnictwa. Dzieci opowiadały jak należy dbać o swoje ciało i poprzez jakie zabiegi higieniczne się to robi. Wszystkim tematom towarzyszyły zajęcia artystyczne, podczas których nasze Skarby min. odciskały ślady swoich dłoni i stóp, stworzyły okularki z papieru i włochatych drucików,  oraz wyklejankę.

tydzień 3

DSC_0716

Ponad to rozmawialiśmy o przestrzeganiu zasad dbania o zabawki. Dzieci wysłuchały wierszyka pt. „Naprawimy misia” a następnie próbowały owinąć rękę lub nogę pluszaka bandażem.

Naprawimy misia

Kto misiowi urwał ucho
No kto pytam cicho, głucho

Nikt się jakoś nie przyznaje
Może jechał miś tramwajem

Może upadł biegnąc z górki
Może go dziobały kurki

Może Azor go tarmosił
urwał ucho nie przeprosił.

Igła, nitka rączek para
Naprawimy misia zaraz.

O już sterczą uszka oba
Teraz nam się miś podoba.

Czesław Janczarski

tydzień 31

Zajęcia z języka angielskiego jak zwykle przebiegały we wspaniałej, radosnej atmosferze.

W tym tygodniu Dzieci powtarzały, to czego uczył się wcześniej i poznały min. nowe słownictwo z zakresu wyposażenia domu. Zaznajomiły się także z wyrazami określającymi położenia przedmiotów w przestrzeni. (obok, na, pod itp.)

DSC_0579

Ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także wyraża naturalną radość życia dziecka, dlatego dopóki pogoda dopisuje  to z przyjemnością wybieramy się  do naszego ogródka zabaw aktywnie spędzając czas na dworze.

10660993_846119182088364_1988339294_n

10660997_846119145421701_1477524386_n

Zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych przedszkolnych wydarzeń !