Tydzień czternasty

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Już od jakiegoś czasu, kiedy nasze Skarby smacznie spały, przygotowywałyśmy zimowe dekoracje, które wreszcie powiesiłyśmy na sufitach i oknach

.Pojawiły się także liczne, kolorowe lampki które rozświetliły nasze sale wprowadzając bardzo miły nastrój.

DSC_3228

Do tworzenia świątecznych dekoracji przyłączyły się również Dzieci. Na zajęciach wykrawaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej, które następnie pomalowaliśmy farbami.

tydz 146

Następną ozdobą jaka wspólnie wykonaliśmy był kolorowy, makaronowy łańcuch. Malowaliśmy wspólnie rurki makaronowe, które po wyschnięciu nawlekliśmy na sznurek.

tydz 143

W tym tygodniu rozpoczęliśmy zajęcia z rytmiki. Dzieci bardzo ciepło przywitały nową ciocie – Martę, która od teraz będzie prowadziła muzyczne zajęcia z naszymi  Skarbami. Wspólne poznawanie instrumentów, granie na nich i wesołe śpiewanie piosenek sprawiły, iż nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. 🙂

tydz 145

Warto dodać, kilka słów odnośnie zajęć z języka angielskiego. Ciocia Magda prowadziła zajęcia, w których nie brakowało  ruchu, śpiewu i radości 😉 Na każdych zajęciach dzieci poznają  nowe zwroty i piosenki. W tym tygodniu śpiewaliśmy piosenkę : ” Jinglle bells”, a także poznaliśmy kilka zwrotów związanych ze świętami.

tydz 142

tydz 141

Gdy nastał piątek wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na moment kiedy ustroimy choinkę ! Jednak przy wejściu do przedszkola wszystkich przywitały mikołajkowe niespodzianki:-) Każde dziecko w swoim buciku znalazło drobiazg, który sprawił wielki uśmiech na ich buźkach. Św. Mikołaj już dziś odwiedzał przedszkola. Choinka, którą mamy w przedszkolu wygląda imponująco! Najważniejsze, że została przygotowana zupełnie przez nas samych !

tydz 144

DSC_3378

Wszystkim naszym podopiecznym i ich rodzinom życzymy szczęśliwych Mikołajek ! Każdy wie, że jutro 6-ego grudnia przychodzi ten „domowy św. Mikołaj” i trzeba cierpliwie czekać.