WRZESIEŃ W PRZEDSZKOLU

14352096_1132317440186326_7960414314944552394_o

Wrzesień obfitował niezliczonymi atrakcjami dla naszych Skarbów. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z nich.

 


Światowy Dzień Drzewa to idealny moment na połaczenie zajęć edukacyjnych z zabawą. Tego dnia włożyliśmy na głowy opaski z symbolem drzewa. Zaczęliśmy od burzy mózgów. Nasze skarby wymieniały wszystko to, co kojarzy się z drzewem. Następnie razem z ciocią Pauliną, niczym na lekcji przyrody, wymieniliśmy części, z jakich składa się drzewo. Były zabawy ruchowe a finałem tego dnia było wspólna praca plastyczna. Dzieci wykonały piękne, duże drzewo, które przez wiele dni zdobiło naszą szatnię 🙂
Z okazji Światowego Dnia Jamy Ustnej nasze przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog z Centrum Stomatologii CANDEO. Pani Stomatolog wyjaśniła dzieciom jak należy dbać o ząbki, aby długo cieszyć się pięknym uśmiechem. W tym celu na modelu szczęki pokazała dzieciom jak prawidłowo czyścic ząbki. Następnie każdy z Naszych Skarbów uzyskał indywidualną poradę od Pani doktor. Dzieci były bardzo dzielne! Toteż za odwagę każdy mógł się pochwalić naklejka „dzielnego pacjenta”.
Po krótkiej rozgrzewce z Panem Przemkiem na warsztatach teatralno-wokalnych (tym razem dzieci rozgrzewały kończyny, zarówno górne jak i dolne wszystko w jakimś celu) Skarby zatańczyły sambę! W tle oczywiście gitara Pana Przemka.
Rozpoczęliśmy zajęcia w pracowni ceramicznej Gliniana Kula Były to nasze pierwsze zajęcia po miesiącach wakacyjnych. Przedszkolaki według poleceń Pani wykonały pieska-jamniczka. Na następnych zajęciach dzieci pomalują go szkliwem.
Na warsztatach bębniarskich z Panem Kubą dzieci niczym w miasteczku ruchu drogowego poruszały się w rytm instrumentów, uważnie śledząc sygnały Pana Kuby. W tym przypadku: „zatrzymujemy się”, „poruszamy się”. Na koniec zajęć Pan Kuba pozwolił dzieciom wybrać ulubiony instrument i zagrać na nim.
Na koniec września Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy odwiedziła Pani Policjant. Po krótkim przywitaniu Pani opowiedziała co składa się na strój funkcjonariusza policji oraz jakie dodatkowe wyposażenie ma on zawsze przy sobie. Pani Policjant wyjaśniła zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz zaprezentowała i omówiła pozycje „żółwia”. Każdy z Naszych Skarbów otrzymał odblaskowy upominek. Na koniec spotkania wspólnie udaliśmy się na przedszkolne podwórko, by moc z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, który specjalnie dla nas zaparkował pod przedszkolem!

We wrześniu obchodziliśmy także urodziny naszego wspaniałego Przedszkolaka – Jasia 🙂 Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego Jasiu od całego Przedszkola Wszystkie Skarby Mamy  !!!